Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 23.06.2018, 14:22

Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Спорт [1]
спортивні новини
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 120
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільний щоденник

04 травня 2011 р.

Виховання громадянина-патріота починається зі школи 

       Одним із пріоритетних напрямків у системі виховання Капулівської ЗОШ І – ІІІ ступенів є патріотичне виховання. З метою формування громадянина – патріота, патріотичних почуттів, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання української держави та шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни у школі щорічно проводяться «Уроки миру», зустрічі з ветеранами, загальношкільні лінійки: «Вони вічно залишаються молодими», «Річниця Великої Перемоги»,  усні журнали «Світла пам'ять», конкурси малюнків «Вони захищали Батьківщину», творів «Безсмертний подвиг українського народу» тощо.

 

    Протягом навчального року учні зустрічаються з ветеранами Великої Вітчизняної війни, відвідують їх вдома, вітають зі святами, готують для ветеранів свято «Ми пам’ятаємо про вас, ветерани». Надають допомогу по веденню господарства людям похилого віку, інвалідам, учасникам війни. Важливу роль у формуванні громадянина відіграє залучення дітей до  участі у громадських акціях «Ветеран живе поруч», «Ветеранське подвір’я» тощо.

 

       Школярі проводять пошукову роботу, збираючи матеріал про славні та героїчні     сторінки історії рідного села та односельців.

       Учні беруть участь у проекті «Шкільний музей». Пошукова  робота  ведеться в декількох  напрямках: «Моя Батьківщина – Україна»,  «Наш край у  роки Великої Вітчизняної війни», «Наші земляки – учасники Великої Вітчизняної війни», «Шляхами подвигу та слави».

 

       Надзвичайно цікаво в школі проходить гра "Козацькому роду нема переводу". Це комплексна гра вирішує дуже багато завдань: продовження традицій нашого народу, історії українського козацтва, зміцнення здоров'я, загартування, підвищення працездатності, закріплення умінь і навичок з фізичного виховання, військової справи, туризму, медико-санітарної підготовки. Вона допомагає згуртовувати шкільний колектив, виховувати почуття колективізму, патріотизму, наполегливості у боротьбі з труднощами, витримку, вміння володіти собою. Військово-спортивна гра стає не тільки оглядом стану військово-патріотичного виховання, але й своєрідною перевіркою засвоєння навчальної програми з предметів "Захист Вітчизни", історії, географії. Велике значення гра надає підготовці юнаків до служби в лавах Української Армії.

 

       Вивчаючи бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних сил, учні школи відвідали  Дніпропетровський історичний музей ім.

Д. Яворницького,  діараму  "Битва за Дніпро", історико-краєзнавчий музей в місті Нікополь.

       Учні школи, вшановуючи пам'ять загиблих, постійно упорядковують могили воїнів-односельців ВВв.

       Вивчення культури, звичаїв, побуту та традицій народу, що об’єднують минуле і майбутнє, старші і молодші покоління – є одним із могутніх засобів виховання підростаючих поколінь.


04 травня 2011 р.


Шкільний євроклуб «Авангард» - шлях до Європи зі школи

 

Усім відомо, що центр Європи знаходиться в Україні. Але чи почуваємося ми європейцями? Ми, члени євроклубу «Авангард» Капулівській ЗОШ І – ІІІ ступенів, намагаємося проводити виховну роботу так, щоб школярі відчували свою належність до європейської спільноти.

        Так у квітні 2011 року в школі стартував проект, присвячений Дню Європи та проведенню інформаційних днів Європейського Союзу в школах України. Була поставлена мета — поширення інформації про Євросоюз, основні напрямки його діяльності, країни-члени ЄС, європейські цінності, особливості та перспективи відносин УкраїнаЄС серед педагогічних працівників, учнів школи та батьківськог загалу.

       Учнівським самоврядуванням на чолі з членами шкільного євроклубу «Авангард» були розроблені заходи на реалізацію поставленої мети, які заплановано провести в період з 21 квітня по 21 травня 2011 року.

       Завдання заходів виробили наступні:

- стимулювання учнів до поглиблення знань про ЄС;

- залучення учнів до самостійної підготовки заходів та формування навичок самостійної роботи подібного напрямку;

- формування інтелектуальної, активної, розвиненої та творчої особистості;

- залучення вчителів та батьків до спільної роботи із школярами над підготовкою заходів.

       Заходи:

- конкурс малюнків для учнів початкової школи «Європейський союз очима дітей»;

- ярмарок робіт дитячої творчості;

- єдині виховні години «Досліджуємо ЄС»;

- театралізована вікторина на знання європейської літератури для учнів середньої школи;

- парад рухливих ігор народів Європи на уроках фізвиховання;

- засідання дебат-клубу з теми «Відносини Україна-ЄС»;

- конкурс  листів до Європи;

- конкурс страв європейської кухні;

- тематична поличка «Що я знаю про ЄС?»;

- загальношкільне свято «Парад країн Європи»;

- випуск чергового випуску шкільної газети «Нова хвиля», присвяченої проведеним заходам.

       Запровадження проекту викликало великий інтерес серед школярів. У роботі над ним працюють практично всі учні школи. Основну інформацію вони здобувають з Інтернету, засобів масової інформації.

       Лабораторія соціальних досліджень Центру прав дитини при учнівській раді школи вивчає думки мешканців нашого села щодо європейської інтеграції.

       В межах проекту вже відбувся ряд заходів.

       Сподіваємось, що проведені заходи принесли задоволення не лише учням та вчителям, а й батькам, які є безпосередніми учасниками навчально-виховного процесу в школі.     

       Попереду  ще багато роботи, але віримо, що в нас буде багато друзів та партнерів серед учнів школи, району, області, України і всієї Європи!

 

                                                                     Голова євроклубу «Авангард»

                                             учениця 9 класу

                                                                           Капулівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

                                       Сокур Ольга

29.04.2011 р.

Кипить робота у шкільному парку! 

Напередодні свят уся школа вийшла на впорядкування території: садили дерева, кущі та квіти, прибирали сміття, білували стовбури дерев, підмітали та раділи приходу справжньої весни! 

 

 26 квітня 2011 року до 25 річниці Чорнобильської трагедії у школі проведена тематична лінійка; пройшла зустріч із учасником ліквідації наслідків техногенної катастрофи Одинцем П.Г., уроженкою Житомирської області (м. Овруч) Рибіцькою Л.Г.; пройшли бесіди по класах. 


Учні школи написали листи до своїх предків та нащадків.

 

Доброго дня, шановні наші предки. Звертається до вас Копаниця Богдана, учениця 7 класу Капулівської загальноосвітньої школи. У нас зараз 2011 рік. Це рік глобальних катастроф і скорботних дат. 26 квітня 1986 року людство спіткала величезна біда – стався вибух на Чорнобильській АЕС. Сьогодні ми відзначаємо чорні роковини тих подій – 25 років минуло від того дня, коли всю планету охопили хижі пазурі радіації, коли були нанесені величезні збитки нашій екології, коли народжувалися патологічно хворі діти…

Кожного дня, коли я йду до школи, мій погляд зупиняється на енергоблоках Запорізької АЕС. Мені і моїй сім’ї випало «щастя» жити в тридцяти кілометровій зоні. Страшно навіть уявити, що трагедія 86 року може повторитися. 

Я безмежно вдячна Вам, дорогі мої діди-прадіди, за здобуту вами волю, незалежність, за безхмарне небо над головою, за нашу Неньку-Україну. І звертаюся до Вас з проханням: дивлячись на нас з небес, зі славного минулого, допоможіть своїм нащадкам розібратися в собі і зрозуміти, що життя нам дається тільки раз, що прожити його треба гідно, нікому не завдаючи горя і нещастя. 

 

26 квітня 2011 року

Копаниця Богдана

учениця 7 класу

Капулівської ЗОШ І – ІІІ ступенів


Лист у майбутнє

 

Доброго дня, шановні мої нащадки. Можливо, колись ви прочитаєте цей лист, знайшовши його у якійсь далекій шухлядці.

Безумовно, вам відомо про трагедію, що сталася на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Цей день  «чорними роковинами» назавжди ввійшов в історію всього людства, адже від вибуху радіації постраждали не лише жителі України, а всієї планети Земля. Хижі пазурі «мирного атома» взяли у свої обійми навіть найвіддаленіші куточки нашої землі.

Я звертаюся до вас з одним-єдиним проханням: бережіть нашу природу і не завдавайте їй лиха. Уявімо, що вона – людина, яку радіація позбавляє кисню, над якою закривають небо, та, чию спрагу тамують каламутною водою з присмаком  риби, що загинула… Чи хочете ви жити у такому середовищі?

Схаменіться, подивіться довкола, зрозумійте серцем навколишню красу і ніколи не повторюйте наших помилок.

26 квітня 2011 року

Маліцька Анна

учениця 9 класу

Капулівської ЗОШ І – ІІІ ступенів


18 квітня 2011 р.

Нещодавно учнями 5-7 класів Капулівської ЗШ  була здійснена краєзнавча екскурсія до місцевого знавця старожитностей Саламахи Володимира Івановича.

Дітям було цікаво дізнатися про історичні витоки нашого славного козацького краю, про життя наших пращурів, про традиції рідного села Капулівки.

Учні із задоволенням ознайомилися зі зразками козацького одягу, який, виявляється, міг слугувати справжньою зброєю: шапка водночас представляла собою шолом і булаву, пояс слугував за канат  тощо.  Хлопцям до снаги  припали зразки холодної зброї Козацької доби.

Історик Володимир Іванович тепло зустрів гостей, зігрів душі своєю розмовою і побажаннями. Кожна його фраза була пересипана влучними дотепами, що є ознакою людини з народу, яка береже у своїй пам’яті давні спогади, ділиться ними з прийдешніми поколіннями.

Запрошення у найближчому майбутньому оглянути і подивитися в дії козацьку гармату було сприйняте учнями з величезним захопленням.


12 квітня 2011 р. 

12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.    

Наша школа теж  відзначила цю важливу дату.      

  12 квітня було проведено єдиний урок під назвою «Освоєння космосу – прогрес людства». Вчителі  познайомили школярів з відомими льотчиками-космонавтами, діти переглянули цікаву інтерактивну презентацію «Шлях до зірок».Взяли участь у конкурсі малюнків, який проходив під назвою «Крок до зірок». У шкільній бібліотеці діти мали змогу переглянути, перечитати цікаву добірку матеріалів про відомих космонавтів, про освоєння космосу, про перших творців космічного дива.

Незадовго до знаменної дати учні школи відвідали аерокосмічний музей у м.Дніпропетровськ, звідки повернулися з незабутніми враженнями.

                      Хочеться сподіватися, що і серед наших учнів є майбутні космонавти, дослідники, ракетобудівники. Адже ми вже не уявляємо свого життя без інтернету, мобільного звязку, супутникового телебачення.


14 березня 2011 р.

У Капулівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар заступників директорів шкіл з теми "Моніторингові дослідження у роботі заступника директора". Учасники семінару працювали за таким планом:

 Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Наші друзі
Національна гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz